Trentino

 

 

 

 

 

 

Trentino

Monte Bondone„Alpe di Trento” to jedna z pierwszych, historycznych zimowych stacji narciarskich w Trentinoregionie Trentino, w połowie lat 30 powstał  tu oficjalnie pierwszy  wyciąg, słynny “slittone” . Jego autorem był Giovanni Graffer.  Docenia się urok tej małej dobrze wyposażonej stacji. Nowa struktura hotelowa o najwyższym standardzie jakości usytułowana wzdłuż stoku między Vaneze 1300 m n.p.m a Vazon 1650 m n.p.m. powoduje że miejsce to idealnie nadaje się dla rodzin oraz początkujących narciarzy. Ośrodek dysponuje największym half pipem w Północnych Włoszech i każdego roku przyciąga najlepszych „freestylowców” z całego świata, to z pewnością coś dla lubiących nieco adrenaliny.

Folgarida – Marilleva w Val di Sole jest rejonem, w którym każdy narciarz może udaniTrentinoe spędzić czas   zimowego urlopu. To prawdziwy raj dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Liczne kompleksy turystyczne z doskonałą siecią wszelkiego rodzaju usług, położone w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów, dają możliwość doskonałej zabawy podczas szosowania jak i po. Stacje te są połączone wyciągami z Madonną di Campiglio i tworzą razem centrum narciarskie.

Region Tre Valli to ośrodki narciarskie Alpi di Lusia, Passo S. TrentinoPellegrino Falcade leżące niedaleko miejscowości Moena. Region ten leży w sercu Dolomitów, regionów Trentino i Veneto. Region oferuje  100 kilometrów doskonale przygotowanych stoków położonych na wysokości od 1200 do 2550 metrów.  Nowoczesny system naśnieżania zapewnia śnieg przez cały sezon. Tre Valli słynie z mega trasy “Love Skitour – SkiTour dell’Amore – Trasa miłości”, która prowadzi przez najciekawsze miejsca regionu.

Passo Tonale – Ponte do Legno to ośrodki które wchodzące w skład pasma lodowcowego Presena.  TrentinoPasmo oferuje nowoczesną sieć wyciągów krzesełkowych z zaczepem automatycznym  co sprawia szybkie i sprawne przemieszczanie się między lodowcem a południową częścią ośrodka.  W zeszłym sezonie oddano do użytku nowoczesną kolej gondolową prowadzącą z miejscowości Tonale na lodowiec Presena. Położenie ośrodka umożliwia uprawiania sportów zimowych od połowy października do końca kwietnia.  

Val di Fassa to jedyna taka dolina która otoczona jest naturalną rzeźbą górską, uTrentinoznana przez architekta francuskiego Le Corbusier jako najpiękniejsze dzieło natury na świecie. W Region ten mieści się 7 najbardziej prestiżowych ośrodków narciarskich w Europie. Popularny tour Sella Ronda, który właśnie w Canazei lub Campitello bierze swój początek, Ośrodek ten łączy się z 4 dolinami dookoła masywu Sella dając łącznie ponad 500 km tras narciarskich z pełną gwarancją śniegu.

Val di Fiemme – Obereggen to region należący do największego archipelagu narciarskiego na świecie Dolomiti Superski.  Region oferuje 100 km tras narciarskich oraz 150 km tras biegowych. Najdłuższe trasy zjazdowe osiągają długość  5-6 km . Na szczyt prowadzi 53 nowoczesne wyciągi (krzesełkowe, kolejki gondolowe i kabinowe) co eliminuje stanie w kolejkach.  Właśnie tu znajduje się najdłuższa trasa w Trentino ”Olimpia” licząca ponad 8 km zjazdu.

San Martino di Castrozza – Passo Rolle – to region leżący w sercu Parku Narodowego “PaneveTrentinoggio Pale di San Martino”  znanego ze swych czerwonych szczytów w kształcie kulistych wież. Ta 60 km karuzela narciarska oferuje szlaki narciarskie przebiegające obok chatek góralskich. Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny system sztucznego naśnieżania. 

Madonna di Campiglio to włoski raj turystki zimowej. Od kilkuTrentino lat Campiglio stało się siedzibą zimowego wypoczynku stajni Ferrari. Wielokrotny mistrz świata Michael Schumacher i jego koledzy z drużyny  uczestniczą na przełomie stycznia i lutego w mini zawodach rajdowych na śniegu organizowanych dla miejscowych turystów. Stacja liczy wraz z Marilleva i Folgaridą  120 km i stanowi najbardziej renomowaną karuzelę narciarską w komprensorium Skirama.

Fai della Paganella – Andalo to ośrodki doskonale wkomponowane w krajobraz Dolomitów Brenta. 60 km perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich (z 95% naśnieżaniem), nowoczesne wyciągi krzesełkowe i 2 gondole 8-osobowe gwarantują szybkie dotarcie na szczyt stoków. Różnorodność tras sprawia, że doskonale czują się tutaj zarówno doświadczeni i wymagający narciarze, jak i początkujący amatorzy białego szaleństwa. Najdłuższe trasy dochodzą do 5 – 6 km.

Folgaria i Lavarone to ośrodek narciarski w południowo-wschodniej części Trentino,Trentino należący do konsorcjum Skirama-Adamello Brenta. 70 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności z nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania, oraz 18 wyciągów (w większości krzesełkowych), dzięki którym szybko  przemieścimy się na sam szczyt by poszaleć na nartach.